Võrdluses 0 toode(t) Ostukorvis 0 toode(t)
X

TAX FREE


Turist, kes saabub riigist, mis ei kuulu Euroopa Liitu, omab õigust sooritada Eestis sisseoste, millelt tagastatakse käibemaks (Tax Free). "Salmoga Kalale" kauplused, kui Global Blue partnerid, võimaldavad Tax Free teenust ka oma klientidele, kes on saabunud väljaspoolt Euroopa Liitu. Kaupluses väljastab klienditeenindaja ostjale spetsiaalse Tax Free kviitungi, mille alusel talle tagastatakse käibemaks kuni 14%. Käibemaks Eestis on 20%, kompenseeritava summa moodustab KM miinus haldusmakse.

Kuidas Tax Free süsteem toimib?

"Kolme lihtsa sammu" reegli abil on käibemaksu tagastamise süsteem Global Blue väga lihtne, mugav ja arusaadav.


1 REFUND CHEQUE
Kaupluses paluge müüjalt ostude eest tasumisel Refund Cheque.

 
2 TOLLIMÄRGE

Euroopa Liidust väljaviidavad ostud peavad olema kasutamata. Kui te lahkute riigist  esitage EL-st lahkumise lõpp-punktis oma ostud, tšekid ja pass tollitöötajale ning paluge lüüa tempel Refund Cheque´ile.

 
3 REFUND OFFICE

Esitage tembeldatud Refund Cheque, pass ja krediitkaart lähimas Refund Office´i osakonnas ja nõudke Immediate Refund´i(viivitamatut tagastamist) krediitkaardile. Tagastatav summa võidakse välja maksta ka sularahas. Eestis vormistatakse Immediate Refund´ piiril Narvas, Koidulas ja Luhamaal ning riigist lahkudes Tallinna Lennujaamas kaupluses Euroshop. Tagastust on võimalik saada ka paljudes teistes riikides, info saamiseks külastage Global Blue kodulehte www.globalrefund.com