Võrdluses 0 toode(t) Ostukorvis 0 toode(t)
X

HARRASTUSPÜÜGI LUBA
 
Sõltuvalt kasutatavast püügivahendist, eristatakse 3 liiki harrastuskalapüüki: õngepüük, harrastuskalapüük ja kalastuskaart.

1. ÕNGEPÜÜK

Igaüks tohib tasuta ja püügiõigust vormistamata ühe lihtkäsiõngega kala püüda avalikul ja avalikuks kasutamiseks määratud veekogul, arvestades lubatud püügiaegade, -kohtade ja kalaliikide kohta kehtestatud piiranguid. Õngepüügiõigus on igaühe eluaegne õigus.

2. HARRASTUSKALAPÜÜK KUNI KOLME ÕNGPÜÜNISEGA

Igaüks tohib harrastuspüügiõiguse ehk püügiõiguse eest tasumise korral püüda õngpüünistega kala avalikul ja avalikuks kasutamiseks määratud veekogul, arvestades seadusest tulenevaid piiranguid.

Õngpüünised on: spinning, vedel, sikut, lendõng, põhjaõng (krunda, tonka), und, käsiõng ja rohkem kui üks lihtkäsiõng, harpuunipüss ja harpuun ning haakeõng. Nende püügivahenditega püüdmisel tuleb tasuda püügiõiguse tasu.

Alates 1. jaanuarist 2011 on püügiõiguse eest tasumiseks järgmised võimalused:

1. Tasumine www.pilet.ee kodulehel või krediitkaardiga  
Tasu maksmiseks tuleb minna kodulehele www.pilet.ee ning täita harrastuspüügiõiguse maksekorraldus. Alates 1. juulist 2011 on püügiõigust tõendavaks dokumendiks isikut tõendav dokument ning maksekorralduse väljatrükki enam kalapüügil kaasas olema ei pea.
Püügiõiguse eest saavad tasuda ka Eesti isikukoodi mitteomavad isikud sh välismaalased. Selleks tuleb sisestada oma sünniaeg koodina 0aakkpp0000 (aa - sünniaasta, kk - sünnikuu, pp - sünnikuupäev). Näiteks kui sünniaeg on 29.06.1982, siis tuleb sisestada kood kujul: 08206290000

Teenus on hetkel olemas eesti, inglise ja vene keeles. Püügiõiguse tasu saab maksta nii internetipanga kaudu (Eesti pangafiliaalid) kui ka krediitkaardiga. 
Krediitkaardi olemasolul võib pileti osta ka telefoni teel helistades numbrile 11800 (kõne hind 0,22 eurot minut). Teenus töötab 24h ööpäevas ning on kättesaadav eesti, inglise ja vene keeles.

 Harrastuspüügiõiguse tasu alates 01.01.2012:
  • 24 tundi: 1.-€
  • 7 päeva: 3.-€
  • 182 päeva (pool aastat): 13.-€
  • 365 päeva (aasta): 20.-€
2. Pangaülekanne 
Alates 01.02.2011 ei saa püügiõiguse eest tasuda enam pangaülekandega.

3. Mobiilimakse
Mobiilimakse töötab ainult EMT, Elisa või Tele2 võrgus. Püügiõigus hakkab kehtima kaks tundi pärast mobiilimakse sooritamist ja vastava teavitussõnumi saamist. Harrastuspüügiõiguse eest tasumisel mobiilimaksega tuleb sisestada mobiiltelefonil vastav numbrikombinatsioon ning helistada (mitte saata sõnumina!). 
Rikete ja probleemide korral helista 6118000 või saada kiri: info@pilet.ee
Loe täpsemat juhendit: Kuidas maksta harrastuspüügiõiguse eest mobiiliga

4. Püügiõiguse soetamine jaemüügist 
Alates 1. jaanuarist 2011 on võimalik püügiõiguse eest tasuda ka Tallinna Linnavalitsuses ID-pileti infoletis ning mitmetes Eesti Posti postkontorites. Kalapüügiõigust tõendavaks dokumendiks on väljastatav müügikviitung koos isikut tõendava dokumendiga.

5. Tasuta püügiõigus 
Harrastuspüügiõiguse eest ei pea tasuma eelkooliealised lapsed, alla 16 aastased õpilased, pensionärid, õigusvastaselt represseeritud isikud ja puudega isikud. Eelpool loetletud isikutel peab püügil kaasas olema soodustust tõendav dokument, milleks on:

1) alla 16-aastasel õpilasel - õpilaspilet;
2) pensionäril - pensionitunnistus;
3) õigusvastaselt represseeritud isikul - rehabiliteerimistunnistus või represseeritu tunnistus;
4) puudega isikul - puude raskusastet tõendav dokument.
NB! Tasuta püügiõigus ei laiene püügivahenditele ja püügikohtadele, kus püügiõigust tõendavaks dokumendiks on kalastuskaart.

3. KALASTUSKAART

Kalastuskaardi alusel võib kasutada järgmisi püügivahendeid: nakkevõrk, kuni 100 konksust koosnev põhjaõngejada, vähinatt ja vähimõrd, liiv, kuurits. Lisaks on vaja kalastuskaarti lõhe ja meriforelli püügiks Pirita, Jägala, Selja, Narva, Vääna, Purtse ja Valgejõel; jõeforelli püügil Järvamaa jõgedel ning harpuuniga püüdmisel Saadjärvel ja Kuremaa järvel. Looduskaitsealad, kus harrastuslikul kalapüügil on vajalik kalastuskaart on: Endla LKA, Silma LKA ja Matsalu Rahvuspark. Kalastuskaart on kõigile tasuline ning nende arv on mõnedel veekogude piiratud! Kalastuskaarte väljastab Keskkonnaamet.

Allikas: Kalastusinfo.ee