Õngitsemishuvilistele pakub sügisesel ajal pinget särg, kuna just sügisel on lootust tabada kõige suuremaid isendeid.
Särjepüüdja jaoks läheb elu huvitavaks, kui veetemperatuur on langenud 10–12 kraadini – siis kogunevad kalad parvedesse, liiguvad sügavamasse vette ning alustavad aktiivset toitumist, et koguda naha alla võimalikult paks rasvapolster. Meie veekogudes muutub sügisene särjepüük huvitavaks alates septembri lõpust ning aktiivne võtt kestab tavaliselt kuskil novembri lõpuni. Viimastel aastatel on tänu soojadele talvedele põnevust jätkunud isegi detsembrisse, sest püsiv jääkate on veekogudele moodustunud alles jaanuaris.
Ehkki särge saab püüda ka heiteõngega, pakub see suurimat naudingut kõige tavalisema lihtkäsiõngega. See on kindlalt kõige kiirem, efektiivsem ja ka tundlikum püügiriist. Kasutatava ridva pikkuse määravad olud püügipaigas, tavaliselt on selleks 5–8 meetrit. Lühema ridvaga on küll mugavam püüda, aga kuna kala on sügisel sügavas, ei pruugi sel ajal lühikesega ära klaarida. Pealiiniks kõlbab monofiil läbimõõduga 0,15–0,20 mm, lipsuks 0,10–0,12 mm. Ujukid peavad püügiolusid arvestades olema stabiilsed, tundlikud ja õigesti tasakaalustatud. Kui suur ujuk valida, sõltub eeskätt püügikaugusest, ilmastikust ja sügavusest püügipaigas, aga ka näiteks viidika rohkusest keskmistes veekohtides. Seisvas vees võiks ujuki kandevõime jääda 1,5–3, voolavas vees aga 3–6 grammi vahemikku. Konksuks sobib nr 10–16.
Sügisene särg eelistab reeglina loomset sööta taimsele, sealjuures võib sööda kogus konksul olla küllaltki suur. Kui suvel hoitakse särge õngitsedes söödakogused konksul üsna minimaalsed – üks kärbsetõuk või paar väikest pinkit, üks maisi- või hautatud kruubitera, paar-kolm sääsevastset jne (ja vahel eelistabki sel ajal suur särg konksul vaid üht tõuku), siis sügisel tuleb ilusas mõõdus kala saamiseks konksule ajada vähemalt kolm pinkit või kärbsevastset.
Kindlasti tuleks ka sügisesel särjepüügil kasutada mõnd sobivat peibutussööta, paar-kolm kilo päevaseks püügiks on üldiselt piisav kogus. Püügi tulemuslikkust suurendab ka rakenduse antud oludesse sobiv ujutamine ning mängitamine.